pondělí 7. května 2012

My Brazilian friend Bruna's first post: Silver holographic pigments Nyx vs. Akakia By Femme

Na úvod trochu vysvětlení. Už jsem tu v nedávném postu zmiňovala, že jsem nabídla mé brazilské kamarádce prostor mého blogu k postování jejích příspěvků o kosmetice. Přišlo mi to jako zajímavý nápad, protože ona nechtěla svůj vlastní blog, takže takhle se alespoň tomu mému rozšíří obzory a dozvíme se, co se líbí a prodává skoro na druhé straně planety.

Bruna u mě vyhrála giveaway a od té doby si často píšeme a "povídáme". Velký problém je, že ona neumí anglicky (já teda taky moc ne, ale něco dohromady dám) a já samozřejmě neumím (zatím :) portugalsky. Tudíž všechno za nás vyřizuje Google, což je někdy urputný boj a nejvyšší stupeň fantazie nutný!!

Tudíž je třeba upozornit, že samozřejmě chci její články překládat, abyste z toho také něco měly, ale budu ten text omezovat na nejnutnější informace. Pokud budete chtít znát (přibližně) celý text, budete si muset celý zkopírovat do překladače, případně samy přeložit ;)

Bruna žije v Brazílii v Maringá a je jí 24 let. Pro mě typická Brazilka je Adriana Lima, tudíž mě dost překvapilo, že ona je skoro blonďatá princezna se světlou a krásnou pletí :)


Bom dia leitores. Meu nome é Bruna, tenho 24 anos, sou brasileira e moro em Maringá-Paraná.
Antes de tudo, gostaria de agradecer a minha querida amiga Mina pela oportunidade de poder mostrar a vocês, alguns produtos brasileiros.
O meu primeiro post será uma comparação entre o pigmento prata holográfico da Nyx- Disco Ball e o pigmento prata holográfico da Akakia By Femme cosméticos. As duas marcas sao execelentes mas tem os prós e contras, vamos conferir:

O primeiro é o glitter da Nyx:
Ele tem uma embalagem ótima e resistente, que não faz muita bagunça na hora de aplicar. Basta ter um pincel pequeno ou derramar a quantidade desejada em uma superfície limpa. Os produtos da Nyx tem uma boa duração na pele e com o uso de um bom primer, os glitters ficam a noite toda. =)
O ponto negativo, na minha opinião, é que as partículas de glitter são grandes , e por isso, algumas pessoas não gostam de utilizá-los sozinhos. Ele custa R$ 15,00 aqui no país em alguns e-shops.

První post bude srovnání stříbrných holografických pigmentů od Nyx a Akakia By Femme. Obě značky jsou skvělé, ale mají své výhody a nevýhody. Pojďme se na ně mrknout:
První je Nyx:
Má pevné balení, na použití stačí nabrat na malý štětec nebo trošku vysypat např. na papír. Dobře drží na víčkách a krásně se třpytí celou noc. Nevýhodou pro někoho může být, že třpytivé částečky jsou velké.


O segundo pigmento é o da Akakia By Femme:
Este glitter é ótimo e o preço, melhor ainda! Ele custa R$ 9,00 aqui no Paraná e a marca possui diversas lojas espalhadas pelo país. Suas partículas são menores, brilham muito assim como os da Nyx e tem uma ótima fixação na pele. Adoro!!!
O único ponto negativo é a embalagem também, que quando você vai aplicar o produto, como ele é um pó muito fino e leve, acaba caindo para fora da embalagem e não dá para pegá-lo de volta =(

Druhé jsou Akakia By Femme:
Mínina pozn.: Jak jsem z textu pochopila, je to brazilská značka.
Třpytkou jsou menší a podobně jako Nyx dobře drží a nádherně se třpytí. Nevýhodu vidím v balení, protože je to velmi jemný prášek a při použití se sype a pak už nelze dát zpátky.


Eu, particularmente, prefiro misturar os dois glitters e usá-los sem uma sombra por baixo, porque os dois dão conta de cobrir toda a pálpebra. Além disso, fica um brilho incrível e você vai arrasar!
E vocês leitores, qual preferem? Já usaram outros tipos de pigmentos holográficos ou da Nyx?

Osobně míchám oba dva dohromady, používám je bez podkladového stínu s podkladovou bází od Touch of Nature (brazilská zn.), protože si je dávám na celé víčko. Neuvěřitelně se třpytí, budete zářit! A vy, používáte jiné holografické pigmenty nebo ty od Nyx?