úterý 4. prosince 2012

Frankensteinův lak aneb čím si také můžete krátit čas

Vlastní namíchaný lak není na lakových blozích žádná novinka, vlastně je to docela stará známá věc. I u nás se už objevil - vím určitě o Kyky. Ale jinak je to tady bída. Třeba na Etsy se to franken laky jen hemží, ale v ČR - mám pocit - to nebude tak žhavé. Resp. pro vlastní potřebu je to fajn, ale peníze se tím asi vydělat nedají. Navíc bych řekla že i trh s potřebami pro vlastní laky je dost omezený, což je škoda.

Ten můj je velmi jednoduchý - chtěla jsem hlavně uplatnit fialová srdíčka, tak jsem je smíchala s fialovými a dalšími třpytkami (viz popsaný postup níže). 

Vím, že to naprosto není žádný originál, ale je to MŮJ lak ♥ Takže prosím v komentářích jen pochvaly!!! ;))

3 vrstvy s nadlakem:

Na sluníčku:

Ve stínu:


A takhle vznikal...:

Základ byla fialová srdíčka.
K tomu jsem vybrala celofialové drobné třpytky ByFemme, jemný fialový stín od EDM Mystic Night a na zesvětlení jemný třpytkový sladce růžový stín Minerals by Overallbeauty Fairy Dust.

Podkladový lak Manhattan byl jediný průhledný lak, co byl volný (plný cca z 3/4). Nejprve jsem nasypala srdíčka, ale je jich v kalíšku opravdu málo, takže hlavním problémem laku je, že v podstatě skoro nejdou vylovit - chtělo by to tak trojnásobnou dávku :(

Pak jsem postupně přidala všechny kalíšky - cca půl čajové lžičky fialových glittrů, cca půl čaj. lžičky růžových a jen trošku fialových EDM.

Jenže se mi to zdálo málo třpytek a hlavně moc přefialovělé, tak jsem přidala ještě růžové třpytky od Vietnamců:

To už bylo lepší, ale málo se to na sluníčku lesklo, tak jsem se rozhodla tam hodit ještě stříbrno-holografické glittry Essence:

To teprve dostalo tu správnou šťávu a i výslednou barvu!

Záporná vlastnost, ale ne nějak extra odrazující, a mnou nevychytaná je, že se při nepoužívání hodně přísady po celkem krátké době v lahvičce dělí, což vyžaduje míchání před každou aplikací.

Jen pro představu: takto to vypadá při sypání ingrediencí... :)

Plus bonusová fotka:
1 vrstva mého laku přes tmavě fialový krémový:


Tak co, jak se vám líbí??
Máte taky chuť vyrobit si něco takového?